Dva mrakodrapy, které měly vyrůst v Praze na Pankráci, přišly o územní rozhodnutí. Soud vyhověl námitkám občanských sdružení, podle nichž by stavba hotelu a obytného domu neúnosně zvýšila zatížení životního prostředí v této lokalitě.

Nové dominanty chtěla na pankrácké pláni postavit developerská společnost ECM, která je nyní v konkurzu.

Městský soud v Praze územní rozhodnutí, které již dříve potvrdil pražský magistrát, zrušil.

„Soud vyhověl námitkám týkajícím se hluku a imisí z dopravy,“ uvedla mluvčí soudu Martina Lhotáková. Stavební úřad Prahy 4 a magistrát hlavního města se podle soudu s těmito námitkami dostatečně nevypořádaly. „Vrátili jsme věc k novému projednání a naše rozhodnutí je závazným právním názorem,“ řekla Lhotáková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.