Rada České televize ve středu oficiálně převezme od notáře rezignační dopis generálního ředitele veřejnoprávní televize Jiřího Janečka.Ten už v červnu ohlásil, že ke konci srpna ze zdravotních důvodů z funkce odchází.

Radní nyní mají na stole projekty 32 kandidátů, kteří chtějí Janečka v čele ČT vystřídat. Nástupce chtějí vybrat 21. září. Do té doby televizi řídí Vladimír Karmazín.

Bývalý generální ředitel Jiří Janeček je v České televizi od roku 1989. Šéfem zpravodajství se stal v roce 2002, o rok později už vedl celou Českou televizi. V jejím čele se stal nejdéle sloužícím polistopadovým ředitelem.

"Mé životní priority jsou za prvé zdraví, za druhé zdraví, za třetí zdraví," řekl Janeček serveru IHNED.cz krátce po oznámení své rezignace.

 

ANKETA
Jak hodnotíte osmileté působení Jiřího Janečka v České televizi? Oznámkujte jeho práci
1 - výborný
79 (8%)
2 - chvalitebný
79 (8%)
3 - dobrý
96 (9%)
4 - dostatečný
83 (8%)
5 - nedostatečný
681 (67%)

 

Během Janečkova působení se Česká televize rozrostla o zpravodajskou ČT24 a sportovní čtyřku. Janeček se pyšnil tím, že i přesto televize hospodařila s vyrovnaným rozpočtem. Jeho kritici ale upozorňují, že jen za cenu čerpání rezerv.

 

 

Podle předsedy Rady ČT Milana Uhdeho je Janeček spolutvůrcem situace, ve které Česká televize nutně potřebuje kvalitativní změnu. "Podle mě poklesla kvalita televize téměř ve všech sférách," konstatuje Uhde.

Naopak bývalý předseda Rady ČT Jiří Baumruk, kterému mandát skončil v červnu, je toho názoru, že kdyby po Janečkovi nezbylo nic jiného, než vyrovnané hospodaření a nástup a rozvoj dvou digitálních kanálů, tak je to velká zásluha.

Janečkova nástupce Rada ČT vybere nejdříve 21. září. O post se uchází 32 kandidátů.

 

Jak hodnotíte působení Jiřího Janečka v ČT? Co v současnosti v České televizi postrádáte? Svůj názor můžete vepsat do níže uvedeného okna. Některé z nejzajímavějších příspěvků během dne zveřejníme v názorové rubrice HNDialog.

Váš názor: 
Vaše jméno a obec: 
Váš e-mail: