V obci Široký Důl na Svitavsku byla v pátek nalezena čtyři těla mrtvých dětí od 10 let až do dvou měsíců. Jejich matka byla s vážnými zraněními převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Podle lékařů už je mimo ohrožení života.

"Je při vědomí a z lékařského hlediska je schopna výslechu," řekl lékařský náměstek nemocnice Zdeněk Tušl. Podle charakteru zranění se pokusila o sebevraždu.

"Měla četné řezné rány a na krku stopy odpovídající oběšení. Musí to ale zhodnotit soudní lékař, my jsme ji dostali z nejhoršího a další je věcí vyšetřovacích orgánů," uvedl Tušl.

Policie v pátek kolem poledne nalezla v obci Široký Důl čtyři mrtvé děti ve stáří od dvou měsíců do deseti let. Tragédii ohlásil druh zraněné ženy. Do vesnice se rodina přistěhovala teprve v pondělí, na jaře zde koupila rodinný domek.

"Původní informace byla, že je tam pořezaná matka a dítě v ohrožení života. Ta situace se později změnila a byly nahlášeny tři mrtvé děti. Podle posledních informací jsou tam čtyři mrtvé děti a matka je převážena v kritickém stavu do Brna," řekl šéf pardubických záchranářů Pavel Svoboda. Podobnou tragédii v kraji podle svých slov nepamatuje.

Patrně jde o sourozence

Příčina smrti dětí zatím zůstává neznámá. "Případ je zatím na počátku, ohledání místa probíhá. V tuto chvíli se dá počítat s jakoukoliv verzí," řekla mluvčí krajské policie Eva Maturová. Zpráva o nálezu těl byla ohlášena krátce před polednem.

Server Novinky.cz uvedl, že podle dostupných informací šlo o sourozence a těla ležela v bytě v tratolišti krve. Podle serveru bylo v bytě nejdříve nalezeno mrtvé desetileté dítě, později i sourozenci ve věku osm let a dva měsíce. "Na všech (třech) tělech jsou řezné rány a rýhy po škrcení na krku," uvedl server.

Poslední případ hromadné vraždy se v regionu východních Čech stal v roce 1993 v Plotištích u Hradce Králové. Tehdy čtyřiačtyřicetiletý Pavel Peca tam sekerou brutálně usmrtil svou bývalou ženu a dvě dcery.

Související