Nemají telefon. Nikde se nechlubí tím, co dělají. Lidé z branže o nich neslyšeli. Občanské sdružení Brána Kapura přesto patří k vyvoleným: za poslední roky dostalo od hazardních firem celkem 57 milionů.

Kasina, herny nebo sázkové společnosti neplatí daň z příjmu. Místo ní musí odvádět až 20 procent výnosů na dobročinné účely. Jak ale ukázal loňský seriál HN, peníze se často ztrácejí v neprůhledných organizacích nebo závodech rallye. Nejde přitom o málo: loni hazard poslal na charitu 3,3 miliardy, letos ještě o 210 milionů víc.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.