Jsou to samozřejmě malé domů. Lepší důkaz, že hazard měl být dávno řádně zdaněn, místo toho, aby firmy mohly peníze posílat na "veřejně prospěšné účely", neexistuje.

Proč stát nedovolí lidem a firmám určovat, kam mají jejich daně jít, je vcelku jasné. Některá odvětví veřejné správy by se topila v nepotřebných miliardách, jiná by mohla zavřít krám. Stát občanům oprávněně nedůvěřuje.

Jediným, kdo má výjimku, jsou hazardní firmy. Těm stát z nějakých důvodů přiznal vyšší míru racionality a odpovědnosti. Místo daní odvádějí peníze na veřejně prospěšné účely, přičemž výklad pojmu veřejné prospěšnosti, gumového jako medvídek Haribo, je zcela na nich.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru