Šestatřicetiletá matka, kterou policie obvinila z páteční vraždy čtyř jejích dětí v obci Široký Důl na Svitavsku, půjde do vazby. Soudce Pavel Trejbal o tom v pondělí informoval v hradecké fakultní nemocnici, kde se žena léčí po pokusu o sebevraždu. Policie ji obvinila v neděli. V případě prokázání viny jí hrozí až výjimečný trest.

Důvodem vazby jsou podle Trejbala nebezpečí útěku a možné ovlivňování svědků. Na dotaz, zda se obviněná ke skutku přiznala, uvedl, že žena nevypovídala.

Ošetřující lékař shledal stav obviněné natolik dobrý, že může dojít k jejímu převozu do speciálního zdravotního zařízení vězeňské služby, které umožňuje vazbu.

 

 

V pátek kolem poledne nalezla policie v obci Široký Důl čtyři mrtvé děti. Tragédii ohlásil druh zraněné ženy. Do vesnice se rodina přistěhovala teprve nedávno, na jaře zde koupila rodinný domek.

Policie nechce kvůli ochraně obětí jejich stáří upřesnit, stejně jako motiv vraždy. Podle různých zdrojů se však věk dětí pohyboval od dvou měsíců asi do deseti let.

Související