Policisté na Domažlicku vyšetřují případ mimořádně agresivního chování řidiče. Podle informací deníku Právo se šestatřicetiletý útočník po riskantním předjíždění dostal do kolize s linkovým autobusem a pak jeho řidiče brutálně zbil.

Třiašedesátiletý muž bojuje o život v plzeňské fakultní nemocnici s těžkým poraněním hlavy. Jeho stav je velmi vážný, potvrdila mluvčí nemocnice Renata Jenšíková.

Agresora policie zadržela, státní zástupce ho ale propustil na svobodu s tím, že není důvod na něho podávat návrh na vazbu.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví," sdělil Právu šéf domažlických kriminalistů a vyšetřovatelů Miroslav Vokáč. Muži hrozí tři až deset let vězení.

Nehoda se stala v úterý po 14:00 na silnici mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi. Řidič Škody Octavie se snažil dostat před autobus v místě, kde je předjíždění zakázané kvůli špatné přehlednosti. "Při předjížděcím manévru o sebe vozidla štrejchla. Oba řidiči se na místě domluvili, že sjedou do města na autobusové nádraží, kde to vyřídí," řekl vedoucí domažlické pobočky ČSAD autobusy Plzeň Jan Šup.

Incident se odehrál na autobusovém nádraží. "Jak se to celé semlelo, přesně nevíme. Jeden ze svědků už jen viděl našeho řidiče odcházet z toho místa se zkrvavenou tváří a napuchlým obličejem. Zavolal policisty a záchranku, protože zraněnému řidiči útočník mobil rozmlátil o zeď," dodal Šup.

Převoz vrtulníkem

Zmláceného šoféra autobusu odvezla sanitka z nádraží do místní nemocnice. Jeho zdravotní stav se ale v průběhu dalších hodin prudce zhoršil a ve středu ráno ho vrtulník převezl do Plzně s podezřením na krvácení do mozku.

Muž, který je z napadení podezřelý, z nádraží ujel. Policisté ho dopadli později, při pátrání jim pomohlo číslo poznávací značky jeho vozu. U výslechu měl popřít, že by někoho fyzicky napadl.

Připouští jen, že došlo ke slovní výměně názorů. Hájí se tím, že řidič autobusu mu schválně bránil v předjíždění.

Související