Podle premiéra Petra Nečase je reálná možnost, že se plánovaný obří ekotendr na likvidaci starých ekologických škod neuskuteční.

"Musíme postupovat tak, abychom se vyhnuli arbitrážím. Naprosto legitimním řešením je nevybrat vítěze a tím prostě tendr ukončit," říká Nečas v rozhovoru pro páteční HN.

Zakázka podle něj vzbuzuje obrovské množství otazníků. "Nedovedu si představit, že by vláda pod mým vedením byla spjata s kauzou, která je v řádech desítek miliard korun a je provázena korupčními pochybnostmi," dodal s tím, že jde o obecný princip a nemluví adresně o ekotendru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.