Úřednické mlčení nebere konce. Některé vrcholné úřady už sice vyhověly několikaměsíční snaze serveru IHNED.cz a Hospodářských novin získat přehledy platů a odměn šéfů, nově však reportéři narazili na bariéru výmluv  státních institucí, které stojí ve stínu ministerstev a centrálních úřadů.

Jedině Státní ústavu pro kontrolu léčiv poskytl údaje a odměny odtajnil.

Vyplynula z nich dokonce rekordní jednorázová odměna pro jejího šéfa Martina Beneše, který vloni na jaře na sklonku funkčního období úřednické vlády Jana Fischera dostal najednou štědrou prémii 600 tisíc korun. Ovšem zdravotnický ústav zůstal při komunikaci s novináři HN osamocený.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.