Reprezentační brankář Petr Čech se po zranění kolena vrátil do branky Chelsea a svému týmu ve čtvrtém kole anglické ligy pomohl k výhře 2:1 nad Sunderlandem. Devětadvacetiletý gólman přišel o čisté konto až v první minutě nastaveného času.

Chelsea poslal do vedení v 18. minutě dorážející kapitán John Terry, náskok zdvojnásobil šest minut po přestávce povedenou patičkou útočník Daniel Sturridge, který dostal v základní sestavě přednost před trápícím se Fernandem Torresem.

Sunderland zdramatizoval zápas až v nastavení, kdy Čecha překonal střelou k tyči střídající Jihokorejec Či Tong-won. Hosté však těsný náskok udrželi a "Černé kočky" zdolali potřinácté z posledních čtrnácti vzájemných utkání.

Arsenal zabral

Arsenal se oklepal z těžkého debaklu 2:8 od Manchesteru United a na svém stadionu porazil nováčka Swansea 1:0. U prvního ligového vítězství "Kanonýrů" v sezoně chyběl reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který si během kvalifikace se Skotskem poranil podkolenní šlachu.

Hosté se zase museli obejít bez trenéra Brendanda Rodgerse, kterému dnes ráno zemřel otec. Osmatřicetiletý kouč proto odcestoval do Severního Irska za rodinou.

Zápas na stadionu Emirates rozhodl pět minut před přestávkou Rus Andrej Aršavin po chybné rozehrávce hostujícího gólmana Michela Vorma. Londýnský tým, v jehož dresu debutovaly nové posily Per Mertesacker, Mikel Arteta a střídající Jossi Benajun, ukončil šestizápasovou ligovou sérii bez vítězství.

City nadále stoprocentní

Manchester City díky hattricku Argentince Sergia Agüera doma porazil Wigan 3:0, naplno bodoval i ve čtvrtém zápase v sezoně a v čele tabulky vystřídal městského rivala United. Obhájce titulu má však večerní zápas s Boltonem k dobru. Agüero se v tabulce střelců s šesti brankami dotáhl na vedoucího spoluhráče Edina Džeka, který dnes zůstal pouze na lavičce domácích.

Tottenham vyhrál ve Wolverhamptonu 2:0 a díky prvním bodům v sezoně se odlepil od posledního místa. Při debutu v dresu kohoutů se prosadil útočník Emmanuel Adebayor, který hostuje z Manchesteru City. Druhou branku hostů zařídil Jermaine Defoe. Svěřenci trenéra Harryho Redknappa zvítězili teprve počtvrté z posledních patnácti utkání Premier League.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Arsenal - Swansea 1:0 (40. Aršavin), Everton - Aston Villa 2:2 (19. Osman, 69. Baines z pen. - 63. Petrov, 83. Agbonlahor), Manchester City - Wigan 3:0 (13., 63. a 69. Agüero), Stoke - Liverpool 1:0 (21. Walters z pen.), Sunderland - Chelsea 1:2 (90.+1 Či Tong-won - 18. Terry, 51. Sturridge), Wolverhampton - Tottenham 0:2 (67. Adebayor, 80. Defoe), Bolton - Manchester United 0:5 (20., 25. a 68. Rooney, 5. a 58. Hernández).