Amazon od pondělí nabízí ve svém on-line obchodu Kindle Store první česky psaný časopis. Respekt pro Kindle je vytvářený přímo pro formát čtečky a neobsahuje reklamu.

Časopis Respekt se stal prvním českým časopisem v nabídce on-line obchodu Kindle Store od Amazonu. Od pondělního večera je možné z počítače nebo přímo ze čtečky Kindle získat přístup k aktuálnímu vydání Respektu nebo měsíčnímu předplatnému.

Cena jednoho vydání Respektu, která nabízí kompletní texty aktuálního čísla a výběr fotografií, je 2,99 USD, měsíční přístup, tedy čtyři čísla, stojí 7,99 dolaru, při měsíčním předplatném je tedy o 6 korun na číslo levnější než papírová verze. K dispozici je čtrnáctidenní bezplatný testovací přístup.

Jen pět jazyků

Ceny časopisu vychází z kalkulací Amazonu, které platí globálně a vycházejí z rozsahu a periodicity publikace.

"Kvůli vysoké ceně stanovené původně Amazonem jsme vydání prvního čísla odložili o tři měsíce, než se nám podařilo vyjednat současnou variantu s přijatelnějšími cenami,“ vysvětlila Adéla Pittsová, členka představenstva Respekt Publishing (Respekt Publishing vlastní Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia).

 

 

Respekt pro Kindle není klasickou aplikací jako verze pro iPad. Jde v podstatě o export stávajících dat z papírového vydání do šablony stanovené Amazonem ve formátu .mobi.

respekt kindle store

"Ze strany Amazonu jde o jakýsi beta program pro vydavatele novin, magazínů a bloggery. Veřejně prozatím podporuje asi jen 5 jazyků, takže s nimi napřed bylo nutno dohodnout možnosti podpory češtiny,"  říká Michal Ischia, který má projekt technologicky na starost.

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru