"Tak my na ně jdeme," zaznívá v sobotu krátce před 18. hodinou na náměstí v severočeském Varnsdorfu. Právě končí mítink, který do šestnáctitisícového města ve Šluknovském výběžku svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti.

Její předseda Tomáš Vandas právě ukončuje emotivní projev proti nepřizpůsobivým občanům, kterému tleská více než tisícovka naštvaných místních. Těm vadí, že ve městě v posledním půlroce prudce vzrostla kriminalita, kterou prý mají na svědomí především nově přistěhovalí Romové.

Pořadatel z DSSS právě oznamuje, že mítink končí a žádný pochod městem strana neplánuje a ani jej nenahlásila. "Pokud někdo půjde, tak jen na vlastní riziko," loučí se s účastníky. A ti, vyprovokováni Vandasovým projevem, okamžitě vyrážejí směrem k místní ubytovně Sport, obývané prý nejproblémovější skupinkou Romů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.