Pokud by se naplnil návrh Svazu měst a obcí museli by se výtržníci i vandalové naučit krotit své chování. Jinak by mohli skončit v domácím, nebo dokonce regulérním vězení.

Městům a obcím už došla trpělivost s "nenapravitelnými" obyvateli, jejichž spis u přestupkové komise má desítky stran. Premiéru Petru Nečasovi (ODS) navrhly, že by u přestupků mohl fungovat princip Třikrát, a dost! V případě, že by se výtržník či vandal ani po třetím napomenutí a pokutě, nepolepšil, převzala by spis policie, státní zastupitelství a soud.

Ministerstvo spravedlnosti se však obává, že by soudy byly zavaleny další agendou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.