Osm dnů před volbou generálního ředitele České televize jednal jeden z kandidátů, favorizovaný Petr Dvořák, s premiérem Petrem Nečasem. Uvedl to v úterý server iDnes.cz. Nečas k tomu uvedl, že se sešel s více kandidáty na šéfa ČT.

"Potvrzuji, že jsem se setkal s panem premiérem na krátké informativní schůzce, která se týkala mého projektu o budoucnosti České televize," napsal serveru v esemesce Dvořák.

Premiér uvedl, že Dvořák není jediným, s kým se na Úřadu vlády jednalo.

"Já nebo moji spolupracovníci jsme se sešli se třemi uchazeči, jejichž projekty považuji za nejkvalitnější," sdělil. Kromě Dvořáka se sešel s ředitelem ČT24 Romanem Bradáčem a bývalým ředitelem TV Óčko Hynkem Chudárkem.

Nečas: Nevidím na tom nic špatného

"Nevidím důvod, proč bych nemohl slyšet jejich představy a znát vysvětlení některých detailů projektů. Mohl bych se s nimi scházet po nocích a pokoutně. Nečiním tak," uvedl pro iDnes premiér.

O výběru televizního šéfa se tradičně spekuluje, že se do ní snaží zasáhnout politici, připomněl server.

Dvořák do finále volby generálního ředitele ČT postoupil spolu s dalšími čtyřmi kandidáty před týdnem. Od členů Rady ČT získal v tajné volbě vůbec nejvyšší počet hlasů. Kromě Dvořáka, Bradáče a Chudárka postoupili bývalý šéf marketingu TV Prima Jan Svoboda a prezident česko-německé obchodní komory Radomír Šimek.

"Neznám pozadí této schůzky, pan Dvořák je soukromá osoba a je to čistě jeho osobní věc, s kým se schází," reagovala na informaci o jednání Dvořáka s Nečasem místopředsedkyně Rady ČT Dana Eklová. "Za sebe můžu říci, že žádný tlak ze strany ODS, pana premiéra či někoho jiného jsem neznamenala," dodala.

Generálního ředitele ČT po odstoupivším Jiřím Janečkovi bude 15 členů Rady ČT vybírat ve středu 21. září.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru