I kdyby jste o problémech ve městě nikdy nepřečetli ani řádek v novinách a neviděli jediný záběr v televizi, po hodině v kině vám bude jasné, že situace ve Varnsdorfu není zrovna jednoduchá a napětí tady eskaluje.

Do města přicházejí noví Romové, bydlí v několika ubytovnách vlastněných městem či místními podnikateli. Ti dostávají od státu příspěvky na sociální bydlení. Místní se zlobí, že tak vydělávají nemalé peníze.

Vzdělávejte děti a nemluvte sprostě

Mezi čtyřmi stovkami místních obyvatel se v předposlední řadě krčí desítka Romů. “Taky to nemám jednoduché, mám strach o svoje děti,” snaží se podělit o svůj problém asi pětadvacetiletá Romka. Dav ji nenechá domluvit, slovo dostáva krítkovlasá blondýna v první řadě. “Sousedko, nevím, jak je to s bezpečnostní vašich dětí. Ale myslím, že nejvíc je ohrožujete vy. Slyším, jak sprostě mluvíte s vašimi dětmi. Je to hamba, radši je voďte do školy” zní reakci na slova romské ženy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.