Napjatá sociální situace na Šluknovsku, kde se v posledních týdnech vyhrotily vztahy mezi místními starousedlíky a Romy, donutila k aktivitě premiéra Petra Nečase.

Ten se společně s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem vydal v pondělí na sever Čech, aby se s problémy místních lidí osobně seznámil.

Své šiky už aktivovala i nadace bývalého vládního zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Iniciovala takzvanou Šluknovskou výzvu, která vládu nabádá k činnosti.

"Situace ve Šluknovském výběžku je alarmující. Vyhrocené vztahy mezi Romy a majoritou vedou ke ztrátě sociálního smíru a nutí odpovědné orgány k přijímání rychlých, represivních opatření," upozorňují autoři výzvy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.