Nakladatelé si stěžují, že lidé kupují pořád méně knih. A bojí se, co s nimi ještě udělá krize. Emerich Drtina, majitel vydavatelství Naše vojsko, má ale přinejmenším pro letošní rok vystaráno: v rámci povinných odvodů na dobročinnost totiž dostal od hazardních firem dohromady 18 milionů.

Herny, kasina a loterijní firmy mají podle zákona přispívat na veřejné blaho – loni rozdělily 3,5 miliardy. Jenže často posílají peníze na čistě soukromý byznys, v němž o žádnou charitu nejde. Což je případ i Našeho vojska. "To je pravda,“ souhlasí ostatně i sám Drtina.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.