Ve stanici Kotlářka v Plzeňské ulici v Praze se v pondělí krátce po šesté hodině ranní srazily dvě tramvaje na linkách 14 a 20. Řidič jedné z nich srážku nepřežil.

Provoz v místě byl přes dvě hodiny zcela uzavřen, po 12:15 začaly jezdit tramvaje v úseku z Anděla na smyčku Kotlářka. Rovněž pro motoristy je komunikace už částečně v obou směrech zprovozněna.

"Šlo o řidiče tramvaje číslo 20, který na zastávce zezadu narazil do jiné soupravy. Muž zůstal zaklíněn v kabině a na místě zemřel," řekl serveru IHNED.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčí pražského dopravního podniku Ilony Vysoudilové nebyl nikdo další zraněn.

Policejní mluvčí Eva Kropáčová sdělila, že řidič linky 20 s největší pravděpodobností nedobrzdil. Vysoudilová upřesnila, že v tramvaji číslo 20 nebyli žádní cestující, protože linka teprve vyjela z vozovny. V druhé bylo šest lidí včetně řidiče.

Podle ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka usmrcený řidič pracoval ve firmě od roku 1996.

Tramvajová doprava byla v místě přerušena. "Mezi Motolem a Andělem byla nasazena náhradní autobusová doprava. Tramvaje jezdily od vozovny Motol do Řep," řekla Vysoudilová.

V zastávce Kotlářka v Praze se srazily dvě tramvaje.

Hmotná škoda byla zatím odhadnuta na 10 milionů korun.

Každý rok několik obětí. Chodců

Nehody tramvají si v Praze každoročně vyžádají několik obětí na životech, v drtivé většině případů však jde o neopatrné chodce. Například koncem letošního června přejela tramvaj muže, který na zastávce Hradčanská vstoupil do kolejiště na červenou.

Naproti tomu srážky tramvají se smrtelnými následky jsou v Česku výjimečné.

Naposledy se taková nehoda stala v dubnu 2008 v Ostravě, kde se na jednokolejné trati střetly dvě soupravy. Nehoda, kterou zavinil jeden z řidičů tramvaje, si vyžádala tři mrtvé a 38 zraněných, z toho 13 těžce.

Související