Má to být jeden z nejdůležitějších zákonů kabinetu Petra Nečase týkající se korupce. Jen co se novela zákona o veřejných zakázkách objevila ve sněmovně, už existují desítky návrhů, co by měla změnit.

„Poslanecké návrhy ještě pořád nabíhají, ale některé bývají dost košaté. Teď jich je na třicet, ale konečné číslo bude určitě ještě vyšší,“ řekl serveru IHNED.cz náměstek ministra pro místní rozvoj Jan Sixta, který má přípravu zákona na starost.

Právě on před měsícem v rozhovoru pro HN prohlásil, že se obává, co poslanci s očekávanou protikorupční úpravou zákona udělají. Zatím to ale prý na dramatické zásahy nevypadá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.