Česko se zbavuje nálepky země, která hromadně posílá děti do ústavní péče. Po kojeneckých ústavech, které skončí k roku 2014, bude následovat i naprostá většina dětských domovů.

Po roce 2016 má totiž většina dětí do 12 let, které nyní vyrůstají v dětských domovech, přejít do péče pěstounských rodin.

„Klasická velkokapacitní zařízení, jako dětské domovy, by do budoucna neměla existovat,“ řekl HN ředitel odboru rodiny a dávkových systémů ministerstva práce Miloslav Macela s tím, že vláda chce zákonem zakázat také to, aby byly děti z rodin odebírány jen kvůli ekonomickým a sociálním problémům. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.