Knetiga, který byl poradcem exministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS), policie v létě obvinila z toho, že nabídl úplatek členovi představenstva Komerční banky, aby získal sponzorský dar pro občanské demokraty.

Zastupitelství Knetigovu stížnost několik týdnů zkoumalo, ale nakonec jí nevyhovělo, uvedly Lidovky.cz. "Byla zamítnuta jako neodůvodněná," potvrdila Lidovým novinám bez bližších podrobností mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Knetig byl v srpnu obviněn, že v říjnu 2010 údajně členovi představenstva Komerční banky sliboval, že zajistí uložení peněz ze Státního fondu životního prostředí na účet této banky. Za to prý chtěl peníze pro ODS. Tyto informace shromáždila policie ve vyšetřovacím spise. Knetigovi hrozí až tři roky vězení.

Na možnou korupci upozornil odvolaný šéf Státního fondu životního prostředí Libor Michálek prostřednictvím tajných nahrávek. Knetig na nich popisuje, jak se dostat k penězům na financování další kariéry svého šéfa a ODS. Drobil se kvůli aféře od Knetiga distancoval. Tvrdil, že poradce nejednal na základě jeho instrukcí. Nakonec ministr po dohodě s premiérem Petrem Nečasem (ODS) rezignoval.

Související