Hlouček lidí včetně politiků třetí pražské části čekal hodně dychtivě na novinky o osudu Nákladového nádraží Žižkov. Ale marně.

Ministr dopravy Pavel Dobeš z Věcí veřejných sice na úterek ohlásil návštěvu nádraží, kde měl sdělit, co stát hodlá s chátrajícím objektem patřícím Českým drahám dělat, ale místo sebe poslal jen náměstka Lukáše Hampla. A co víc: úředník nedorazil s žádnou objevnou informací.

„Proč tedy vlastně pan ministr návštěvu nádraží inicioval, když nevezete žádný návrh,“ ptal se Pavel Sladkovský, radní Prahy 3 pro dopravu.

Náměstek ministra odpovídal rozpačitě. A obecnými frázemi. „Nákladové nádraží je objekt, kterému budeme určitě venovat pozornost. A něco to určitě bude stát,“ odpověděl vyhýbavě Hampl.

Dodal přitom, že do návrhu státního rozpočtu se nedostala původně plánovaná dvoumiliardová dotace na Jarovskou spojku, která by měla protínat dnešní území nádraží a v budoucnu se napojit na plánovanou východní část Městského okruhu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.