I přesto, že vláda minulý týden schválila podobu státního rozpočtu na příští rok, úředníci ministerstva financí přemýšlejí, kde uspořit další peníze. Jednou z razantních možností je na rok či dva zastavit růst důchodů. 

"Pokud by se penze, stejně jako v minulosti třeba platy ve státní sféře, nevalorizovaly, rozpočet by ročně ušetřil 12 miliard korun," řekl týdeníku Ekonom Karel Tyll, ředitel odboru státního rozpočtu. 

Je to ale názor experta, nikoli politika. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) takovou možnost odmítá.

"O ničem takovém se nejedná. Vím, že rozpočet má problémy, rozhodně však budu požadovat, aby se výdaje krátily v jiných kapitolách," zdůraznil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.