Police navrhla poslat před soud Aleše Trpišovského, který při loňské jízdě po dálnici D1 údajně ohrožoval ostatní vozidla. Podala návrh na obžalobu za pokus o těžké ublížení na zdraví.

Muži v případě odsouzení hrozí až dvanáctiletý trest vězení, informoval dnes server Týden.cz. O dalším postupu v případu nyní rozhodne středočeské krajské státní zastupitelství. Třiačtyřicetiletý Trpišovský je stíhán na svobodě.

Trpišovský je podezřelý z toho, že na konci loňského roku agresivní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu na dálnici D1.

Podle policie ve dvou případech předjel pomalejší automobily zprava, opět se před ně zařadil a prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení.

V jednom případě řidič pomalejšího auta nestačil zabrzdit a havaroval. Muž v minulosti televizi Prima řekl, že vinu necítí a za havárii na D1 nemůže.

Podle Týdne přišel Trpišovský na půl roku o řidičský průkaz. Za to, že měl na voze místo platné registrační značky jen vytištěnou fólii končící čísly 2222, dostal také pětitisícovou pokutu.