Nový ministr zemědělství Petr Bendl přesně ví, jak dělat kariéru. Z neznámého úředníka kladenské radnice se stal starostou největšího středočeského města, hejtmanem nejlidnatějšího českého kraje a "oblíbencem" dvou stranických předsedů.

S jejich pomocí se vyšplhal až do křesel ministra dopravy (za Topolánkovy vlády v něm strávil necelé čtyři měsíce), nyní se s Nečasovou pomocí dostal do vedení ministerstva zemědělství.

Krátce po parlamentních volbách v roce 2010, které ho podruhé v životě vynesly do Poslanecké sněmovny, přitom začala jeho politická kariéra slábnout.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.