Apple na svých výrobcích uvádí, že jejich design vznikl v Kalifornii. Za křivkami iPhonu je ale i český um a talent. Dominika Nell Applová je jedním z mála Čechů, kteří firmu Steva Jobse přímo ovlivnili.

Dominika Nell Applová se totiž podílela na návrhu iPodu a prvního iPhonu. Jak moc, to ví jen Apple a paní, která se podepisuje svými iniciálami DNA.

Výsledný produkt je vždy dílem celého týmu, ale v žádném případě nejde pouze o vzhled přístroje, nýbrž také o jeho funkčnost a ovládání.

"Nic v Silicon Valley není práce jednoho člověka,“ uvedla Dominika Nell Applová o své práci pro Apple v pořadu Na plovárně.

Mnohem silnější je vliv Applu a iPhonu na Čechy. Otevření obchodu s programy pro chytré telefony dalo možnost vyniknout desítkám českých tvůrců aplikací, kteří se dokážou prosadit i v globální konkurenci.

Mezi ty nejúspěšnější patří čeští tvůrci videoher. „Apple otevřel dveře celému světu, o to více mě těší, že v tuto chvíli vidím na předních místech žebříčku iTunes hned dvě české hry – Machinarium a Shadowgun,“ vysvětluje Lukáš Codr, který vede vývoj her pro iPhone ve společnosti 2K China.

Velké téma o Stevu Jobsovi a budoucnosti firmy Apple najdete v pátečním vydání Hospodářských novin.

ctete patek
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru