Když jsem se minulé pondělí zeptal Elliota Gersona, viceprezidenta amerického Aspen Institutu, proč do Česka na slavnostní otevření zdejší kanceláře institutu nedorazil i jeho prezident Walter Isaacson, dozvěděl jsem se, že dokončuje knihu. Biografii Steva Jobse. K čemuž mě napadlo, že Jobs je v dobrých rukách, protože Isaacson, který už předtím obdobně knižně pojednal například Kissingera nebo Einsteina, píše skvěle.

LSD mezi šediváky

O dva dny později přišla zpráva o Jobsově úmrtí a já jsem si na Isaacsona vzpomněl znovu, když mezi doprovodnými informacemi k Jobsově odchodu bylo i upozornění, že nakladatelství Simon&Schuster urychluje vydání jeho knihy z původně plánovaného konce listopadu na konec října. A v bestsellerovém žebříčku internetového knihkupectví Amazon titul na základě předběžných objednávek vystřelil z 284. na 1. příčku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru