Padesát, ale možná také až sto tisíc bude muset zaplatit Strana zelených Ladislavu Vostárkovi, někdejšímu textaři hudební skupiny Katapult. Politická partaj totiž bez dovolení použila během loňské předvolební kampaně text z jím napsané písně jako svůj slogan.

Obě strany sice skončily u soudu, v úterý se ale dohodly, že se vyrovnají mimo soudní síň.

Spor se rozhořel poté, co zelení pod vedením bývalého předsedy Martina Bursíka použili při kampani na Ústecku začátek jedné z nejznámějších písní Katapultu.

Text "A co děti? Mají si kde hrát?" zazněl nejen jako předvolební heslo zelených, ale slova z nápěvu zdobila také automobily, objevila se v předvolebních brožurkách a na mítincích.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.