Koncem roku 2009 už policisté a hasiči tušili, že budou mít kvůli krizi seškrtané platy. Na pražskou demonstraci jich tehdy dorazily tři tisícovky.

Pro tehdejšího policejního prezidenta Oldřicha Martinů byl ale tento rok jedním z nejštědřejších: k téměř milionovému platu si připsal ještě dalších 830 tisíc na mimořádných odměnách. Podobně ředitel českých hasičů Miroslav Štěpán. Dostal odměny 700 tisíc plus bezmála milionový plat.

HN se po pětiměsíčním úsilí podařilo získat z ministerstva vnitra údaje o platech a odměnách vysokých úředníků a uniformovaných šéfů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.