Česká televize by se měla pod nově zvoleným generálním ředitelem Petrem Dvořákem výrazně změnit. Tedy pokud Dvořák dodrží své sliby. A není jich málo.

Nový speciální televizní kanál pro děti s názvem ČT3, kvalitnější původní pořady na ČT1, podobné těm, které v poslední době produkují komerční televize. Méně drahých sportovních přenosů na ČT4. A vůbec celkové zefektivnění chodu veřejnoprávní televize a vylepšení jejího hospodaření. To jsou hlavní Dvořákovy vize.

Dvořák zároveň popřel, že se na ČT1 hodlá zbavit tradičního dětského pořadu Večerníček. "Přesun Večerníčku jsem zmínil pouze v jednom rozhovoru, kde jsem řekl, že si umím představit jeho přesun na nově vzniklý dětský kanál, až začne fungovat. Tedy někdy v roce 2013," uvedl Dvořák v pátečním on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

Dvořák tvrdí, že ani on, ani nikdo z jeho spolupracovníků nikdy nemluvil o rušení Večerníčku nebo jeho přesouvání do jiného času. "Celá kauza Večerníček je jen nafouknutá mediální bublina. V současné době mám v ČT k řešení řadu mnohem důležitějších problémů než je právě Večerníček, při vší úctě k jeho věku a tradici," sdělil Dvořák.

Všechny otázky a odpovědi najdete ZDE

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.