Bral více než ministr. Dokonce víc než český premiér. Jméno nejlépe odměňovaného státního úředníka se ovšem daňoví poplatníci nemají nikdy dozvědět. Jediné, co o něm víme: pracuje na ministerstvu financí a úřad jeho totožnost ukryl pod šifrou „Ředitel odboru č. 11“.

Tajemná postava štědře honorovaného úředníka se vyloupla při zatím posledním pokusu HN zmapovat odměny ve státní sféře.

"Odbor č. 11 není totožný s odborem 11, je to jen pořadové číslo, nikoli název odboru," ozval se v reakci na článek HN mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Uvedl, že resort poskytl anonymizované údaje označené pořadovým číslem a ne tedy číslem útvaru, v němž dotyčný pracuje.

"V případě ředitele číslo 11 tudíž nešlo o ředitele odboru 11, pana Karla Tylla," konstatoval.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.