Vláda udělila přednostovi III. interní kardiologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Petrovi Widimskému Národní cenu za mimořádné vědecké výsledky. Ocenila jeho intervenční léčbu akutního infarktu myokardu.

Widimský ovlivnil léčbu infarktu myokardu nejen v ČR, ale i jinde ve světě. I díky němu patří Česko v léčbě akutního infarktu k naprosté evropské špičce.

"Česká kardiologie je na tom velmi dobře - a to zejména pokud jde o léčbu akutních infarktů," uvedl profesor Petr Widimský v on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

Všechny otázky a odpovědi najdete ZDE

Lékař vedl celoevropský výzkumný projekt, který zkoumal úroveň léčby infarktu ve třiceti státech Evropy. Výsledky podle něj ukázaly obrovské rozdíly mezi evropskými státy.

"Nejlepší úroveň léčby infarktu je v Česku, Nizozemí a Švédsku, výborné je to i ve Švýcarsko, Německu, Belgii, Slovinsku, Norsku, Dánsku či Polsku. Naopak nejhorší je to v jižní Evropě: Řecko, celý Balkán, Španělsko, Portugalsko, jižní polovina Itálie," tvrdí Widimský.

Evropská vědecká komunita ocenila jeho vědecké výsledky zvolením do funkce viceprezidenta Evropské kardiologické společnosti. Widimský je rovněž předsedou České kardiologické společnosti.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.