Řidič polského kamionu, který se v úterý večer nevešel s nadměrným nákladem pod most nad dálnicí D1, a tím v Ostravě zavinil kolaps dopravy, obviněn nebude.

Podle policie se dopustil jen přestupku. Pokuta až 500 tisíc korun ale hrozí firmě, která náklad převážela bez potřebného povolení. Uvedla to mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

"Prověřování okolností nehody pokračuje. Jednání řidiče bylo kvalifikováno jako přestupek," uvedla mluvčí. Skutečnost, že náklad neměl potřebná povolení, se podle ní bude řešit ve správním řízení.

Martin Novák z tiskového odboru ministerstva dopravy potvrdil, že firmě za porušení vydaného rozhodnutí hrozí až půlmilionová pokuta.

"Správní řízení bude vést ostravský magistrát," řekl.

Náměstek ostravského primátora Aleš Boháč už dříve avizoval, že město bude po přepravní firmě Metrans z Polska žádat vysvětlení. "Kvůli své nedbalosti, špatně změřila výšku nákladu, ochromila ve městě dopravu, a to na dlouhé hodiny," řekl Boháč.

Nehoda se stala v úterý kolem 20:00. Polský kamion převážel nadměrný náklad ve směru na Bohumín. Souprava s obřím kotlem byla o 25 centimetrů vyšší než mostní konstrukce. Po nárazu zůstal kotel uvízlý pod mostem.

Od 23:00 policie uzavřela dálnici a pak i provoz na mostě na trase Ostrava- Hlučín. Ve středu v ranních hodinách to způsobilo kolaps dopravy v této části města.

Související