Stačilo pouhých dvanáct dní a bylo rozhodnuto: Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích dostane nový areál za 6,4 miliardy. Dnes má tahle investice pověst předraženého tunelu s hrozbou arbitráže, za který navíc stát musel zaplatit vysoké odškodné.

Hospodářské noviny získaly dokumenty o dvanácti dnech před loňskými volbami, kdy Fischerova vláda schválila stavbu megalomanského šestimilardového komplexu s hotelem, bazénem a kongresovým centrem. A podezřele narychlo – jen čtyři dny před sněmovními volbami.

Přitom ministerstvo obrany, jak ukazují interní materiály, 12. května poslalo na vládu dopis, v němž roky připravovaný projekt potápí. Údajně kvůli nedostatku peněz.

"I když je projekt perspektivní pro potřeby resortu obrany a Ústřední vojenské nemocnice, není možné jej za současného stavu realizovat," stojí v dokumentu, kterým obrana vedená ministrem Martinem Bartákem fakticky stahuje tenhle bod z programu vlády.

Těsně před schůzí ministrů, která se konala 24. května, však přichází z obrany otočka o 180 stupňů: je potřeba podepsat smlouvu, peníze totiž budou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.