Utajovaný "Ředitel odboru číslo 11" z ministerstva financí, který měl za rok 2009 nejvyšší plat ve státní správě (1,85 milionu korun), vystoupil z anonymity. Jeho jméno prozradil sám šéf resortu - ministr financí Miroslav Kalousek.

Ten serveru Novinky.cz řekl, že jde o Jiřího Frantu, který byl tehdy ředitelem odboru správy státního dluhu.

"Tu odměnu mu napsal můj předchůdce pan Janota (Eduard Janota, bývalý ministr financí v úřednické vládě Jana Fichsera - pozn.red.), a týká se to roku 2009, kdy byla velká hospodářská a finanční krize, kdy bylo velmi složité refinancovat co nejlevněji a bez finančních rizik státní dluh. Pan ministr usoudil, že pan ředitel Franta učinil při správě státního dluhu záslužnou práci a že mu ta odměna patří," cituje Kalouska server Novinky.cz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.