Prezidentské milosti Václava Klause se neřídí úplně jasnými pravidly. Jeden z případů, kdy milost získala policistka cizinecké policie, odsouzená ke dvěma letům vězení za braní úplatků, popisuje nové vydání týdeníku Respekt.

Policistka Radka Kadlecová začala v roce 2007 společně se svojí kolegyní přijímat úplatky od cizinců, kteří žádali o pobyt v Česku. Když obě ženy zachytila při přebírání peněz skrytá kamera Inspekce ministra vnitra, stihnul Kadlecovou nejprve podmíněný a později nepodmíněný dvouletý trest.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.