V centru Olomouce na jedné z nejrušnějších tříd se zřítila část jednoho domu. Sutiny zasypaly chodkyni, která na místě zemřela. Informaci serveru IHNED.cz potvrdila tisková mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková. 

K neštěstí došlo v rušné ulici 8. května, v blízkosti obchodního domu Prior.

Mluvčí hasičů Zdeněk Hošák ČTK řekl, že z domu museli hasiči evakuovat devět lidí. Tragédie se dotkla i provozu tramvajové dopravy. Nehodu na místě vyšetřují policisté.

Neštěstí se stalo kolem 10:00. "Došlo k uvolnění části štítové stěny, která měla zároveň v sobě závěs trakčního vedení pro tramvaje. Část stěny se zřítila," řekl ČTK Hošák. Podotkl, že zeď zavalila jednoho chodce, nikdo jiný zraněn nebyl. Ulici policisté uzavřeli a ohraničili páskou. Na místě byli statici i krizový štáb města i Olomouckého kraje.

Policii po neštěstí kontaktoval zástupce vlastníka budovy, jímž je společnost Datrolex s.r.o. Její jednatel Viliam Vidovič si neštěstí neumí vysvětlit. "Vůbec netuším, co mohlo být příčinou pádu. Zhruba před dvěma lety se na domě opravovala fasáda, dnes se tam žádné stavební práce neprováděly. I podle prvotních informací od statika byla budova v pořádku," řekl ČTK Vidovič. Doplnil, že soucítí s rodinou zemřelé ženy. "Budeme se samozřejmě chtít s rodinou zkontaktovat a vyjádřit jí upřímnou soustrast. Co bude následovat dále, bude záležet na dalších jednáních s pozůstalými," doplnil Vidovič. Podle něj se odpoledne uskuteční další schůzka se statikem, DPMO i krizovým štábem. V objektu má sídlo společnost Datrolex a je využívána ke komerčním účelům.

Neštěstí se stalo kolem 10:00. "Došlo k uvolnění části štítové stěny, která měla zároveň v sobě závěs trakčního vedení pro tramvaje. Část stěny se zřítila," řekl Hošák. Ulice je nyní uzavřena.

Neštěstí se zásadně dotklo i tramvajové dopravy. "V důsledku této nehody je úsek tramvajové trati hlavní nádraží - náměstí Hrdinů - okresní soud mimo provoz. V 10:15 byla vypravena náhradní autobusová doprava v úseku nádraží - náměstí Hrdinů - Neředín," řekla mluvčí dopravního podniku Magdalena Kopřivová. V provozu je pouze tramvajová linka č. 1 v úseku Nová Ulice - tržnice - hlavní nádraží - Pavlovičky. Výluka by měla podle pracovníků podniku trvat zhruba dvě hodiny.

Mapa

Související