Na Českolipsko by se mohla vrátit těžba uranu. Navrhuje to alespoň v připravované Státní energetické koncepci ministerstvo průmyslu a obchodu a přejí si to i obce, které z ní dříve profitovaly. A doufají, že budou opět.

"Bude-li se těžit v naší blízkosti, bude to mít na rozvoj Ralska naprosto kladný účinek. Dnes to tu vypadá, jako by tu právě skončila druhá světová válka," říká přesvědčeně starosta Ralska Miroslav Králík, který si slibuje, že ten, kdo bude chtít obnovit těžbu, přinese investice.

"Máme desítky paneláků, kde na balkonech rostou břízy, mají vytlučená okna, žijí tam bezdomovci. Nemáme poštu, obchody, základní vybavenost. Kdo tady bude investovat do těžby, tak to taky zrekonstruuje," slibuje si.

Ralsko dokonce již vyzvalo zastupitele Libereckého kraje, aby změnili zásady územního rozvoje kraje, které s těžbou uranu nepočítají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.