Koalici čeká klíčová schůze sněmovny, na které chce přes odpor Senátu schválit balík svých reformních zákonů. Hlasů pro to má dost, a to i v případě, že by se normy rozhodl vetovat prezident Václav Klaus. Přesto lídři koalice uvažují i o pojistkách v případě, že by se projednávání reforem zadrhlo.

První brzdu způsobil už Senát, který většinu z balíku reformních zákonů buď vetoval, nebo vrátil s pozměňovacími návrhy. Je to případ důchodové, sociální nebo zdravotní reformy, které by měly začít platit už 1. ledna příštího roku.

Co začala oranžová většina v Senátu, chce dotáhnout opozice i ve sněmovně, byť nemá zdaleka tolik hlasů, aby vládní zákony smetla úplně. Přesto existuje řada nástrojů, jak projednávání brzdit, a jak zjistily HN, ČSSD jich chce využít beze zbytku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.