Lidem z vedení ministerstva obrany se tahanice, které mají se zprostředkovatelskými firmami typu Omnipol nejspíš zdály málo. Dnes se totiž pustili také do otevřeného sporu se svými vlastními leteckými opravnami LOM Praha.

Zástupci resortu na mimořádné tiskové konferenci zhruba půl hodinu vyjmenovávali, co všechno jim vadí na hospodaření tohoto státního podniku, jehož roční obrat dosahuje dvě miliardy korun.

A bylo toho hodně. LOM Praha podle ministerského auditu fixloval údaje o hospodářských výsledcích, nakoupil zbytečné zásoby za více než 150 milionů a hlavně – uzavíral obchody, při nichž stát zbytečně přicházel o peníze. „Potvrdilo se naše podezření, že podnik nevýhodně hospodaří,“ prohlásil ministr obrany Alexandr Vondra.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.