Zima je zatím v nedohlednu, celý listopad proprší a teploty budou dosáhnou pěti až deseti stupňů Celsia. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Uplakané počasí doplní mlha a mrholení, sníh se má objevit jen koncem měsíce na horách.

"Období jako celek očekáváme teplotně nadprůměrné a srážkově podprůměrné," řekl meteorolog Stanislav Racko. V následujícím měsíci bude převládat zatažená obloha s mlhami a mrholením.

Místy se sice může objevit polojasné nebe, v příštím týdnu ale bude opět přibývat oblačnosti. Pošmourný podzim doplní teploty mezi 8 až 14 stupni, při snížené oblačnosti se může rtuť vyšplhat až na 16 stupňů. V noci se pak ochladí jen mírně na 8 až 2 stupně, v některých oblastech se teploty dostanou pod bod mrazu.

Lepší předpověď nehlásí meteorologové ani pro druhou polovinu listopadu. Namísto svatého Martina na bílém koni a s ním spojenou sněhovou nadílku očekávají spíš zataženou oblohu, mrholení a postupně na většině území déšť.

Video: Přes texaský Lubbock se přehnala písečná bouře. Mrak prachu dosahoval výšky 2,5 kilometrů - čtěte ZDE

Sněhová bouře paralyzovala USA. Tři lidé zemřeli, miliony domácností jsou bez proudu - čtěte ZDE

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 11 stupni, v noci bude 5 až minus 1.

Sníh na horách nečekejte

"Velká oblačnost, místy mlhy, déšť, mrholení," hlásí ČHMÚ i na posledních deset listopadových dní. Na horách by se mohlo přechodně vyskytnout sněžení, jinak bude deštivé a relativně teplé počasí pokračovat.

I na konci předposledního měsíce roku budou přes den panovat teploty k 9 stupňům, v noci přituhne na 4 až minus 2 stupně.

Související