Dodávka karet Opencard bude v úterý odpoledne obnovena.

Radní hlavního města totiž souhlasili s nákupem 132 tisíc karet v hodnotě devět milionů korun s tím, že uvedená cena nezahrnuje DPH.

Informovalo o tom tiskové oddělení pražského magistrátu. Město mělo podle informací z minulého týdne nedostatek těchto karet a vydání některých typů Opencard se tak mohlo prodloužit.

Podle vedení města je současný nákup dočasným řešením. Karty nyní městu dodá stejná firma, která je dodávala dosud. Dlouhodobého dodavatele chce Praha vybrat ve výběrovém řízení, jehož uzávěrka je tento týden.

Dalších asi 300 tisíc karet bude totiž město potřebovat v příštím roce, kdy vyprší platnost těm držitelům Opencard, kteří si o kartu požádali v roce 2008.

"Tímto zrychleným procesem jsme zajistili téměř okamžitou obnovu dodávek čipových karet Opencard občanům. Karty pro expresní výdej budou k dispozici ještě v úterý, a to od 14:00 na přepážkách magistrátu v Jungmannově ulici," uvedl náměstek primátora Karel Březina (ČSSD).

Pražská karta Opencard slouží mimo jiné jako tramvajenka, průkazka do knihovny, držitelé na ni také získají různé slevy. Projekt vyvolal řadu podezření především kvůli přidělování zakázek.

Předražený projekt

V jeho počátcích uzavřela Praha několik nevýhodných smluv, které dodavatelům zaručovaly výsadní postavení. Podle některých médií byly zakázky přidělovány stejným firmám napojeným na známé pražské podnikatele.

Projekt Opencard prověřilo několik auditů. Projekt je podle kritiků předražený, podle auditorů stál do konce roku 2009 přes 800 milionů.

Související