Kabinet Petra Nečase, který by se měl sejít dnes po čtvrté hodině odpoledne, bude mít na programu jeden zdánlivě nenápadný bod: Návrh na nominaci pražského zastupitele Miroslava Pocheho do unijního Výboru regionů.

Ve skutečnosti jde o výsledek přetahované mezi sociálnědemokratickými hejtmany a pražským primátorem za ODS. A vítězně, aspoň z této fáze souboje, vyjde Michal Hašek a spol.

Členové Výbor regionů jezdí do Bruselu a mohou ovlivňovat tamní jednání o dotacích. Jeho členy jsou pouze hejtmani za ČSSD s výjimkou lidovce, pardubického vicehejtmana Romana Línka. Praha, která má de facto statut kraje, do organizace navrhla dva kandidáty: svého primátora Bohuslava Svobodu a zastupitele za ČSSD Miroslava Pocheho.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.