Tři a půl roku leží ve skladech ministerstva vnitra dvě stovky nových, nepoužitých „on-line jednotek pro automobily“, jejichž prostřednictvím by policejní velitelé mohli sledovat, kde se jejich hlídkové vozy pohybují. Jenže je nikdo nepostrádá. Nikdo je nechce. A nikomu nechybí ani 1,6 milionu korun, které ministerstvo vnitra za přístroje zaplatilo.

Na nevyužité přístroje narazili auditoři, když pro někdejšího ministra vnitra Radka Johna (VV) prověřovali hospodaření resortu. HN se nyní zpětně – s pomocí informačního zákona – dostaly ke kompletnímu znění auditu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.