V kyrgyzských městech už čtvrtým dnem pokračují demonstrace za zrušení výsledků prezidentských voleb, které v neděli s velkým náskokem vyhrál dosavadní premiér země Almazbek Atambajev. Stoupenci poražených protikandidátů demonstrují v metropoli Biškeku a v jihokyrgyzských městech Oši a Džalalabadu za zrušení výsledků a vypsání nových voleb.

Demonstrací se podle policie účastní několik stovek lidí a jejich průběh je zatím pokojný. Napjatá situace je pouze v Oši, kde se dnes skupina rozhořčených žen pokusila proniknout do sídla místní samosprávy. Policie útoku zabránila a radnice nyní s demonstranty jedná.

Kamčybek Tašijev a Adachan Madumarov, kteří ve volbách skončili s velkým odstupem na druhém a třetím místě, požadavky demonstrantů podpořili. Na organizování protestů se údajně nijak nepodílejí, nicméně k výzvám za zrušení "zfalšovaných" výsledků se plně hlásí.

V kyrgyzském tisku se mezitím objevují informace o podezřelých volebních praktikách, které hlasování doprovázely. Podle agentury Kabar v Kyrgyzstánu fungovala organizovaná skupina až pěti tisíc lidí, kteří se snažili ovlivňovat sčítání hlasů a sestavování voličských seznamů. Tvrzení volební komise, že žádný z takových pokusů neuspěl, tisk příliš nevěří. Nejkřiklavější případy vyšetřuje kyrgyzská generální prokuratura.

Pozorovatelská mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se k průběhu voleb vyslovila nejednoznačně. Volební kampaň podle OBSE proběhla v souladu se základními demokratickými svobodami, ale samo hlasování doprovázely "nesrovnalosti". Kyrgyzský tisk po volbách upozornil, že v žádném oficiální prohlášení pozorovatelů OBSE se neobjevilo jednoznačné konstatování, že volby byly spravedlivé.