Když se letos v květnu řítil Švýcar Sascha Spataro v protisměru po dálnici z Turnova do Prahy, snažili se mu ostatní řidiči v poslední chvíli vyhnout. Osm z nich kvůli tomu prudce vyjelo ze silnice a skončilo s autem na střeše či boku.

Kdyby se tato situace stala o rok později, k nehodě by dojít nemuselo.

Na to, že na dálnici či rychlostní silnici najelo auto do protisměru, by měly řidiče nově upozornit informační tabule napojené na mýtné brány. Ty si nájezdu řidiče do protisměru všimnou a předají ho s varováním dál. Systém rovněž upozorní policii, záchranku a pošle informaci do rádií a televize.

Na zlepšení mýtného systému se dohodla firma Kapsch s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Náklady budou podle  generálního ředitele společnosti Kapsch Karla Feixe minimální, vejít by se měly do půl milionu korun. Zaplatí je ŘSD.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.