V listopadu bude teplo. Podle odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)se dají čekat výjimečně nadprůměrné teplotní hodnoty. A nemá příliš pršet.

"V první dekádě by se nejvyšší denní teploty měly pohybovat mezi 8 až 14 stupni, při zmenšené oblačnosti by mohly vystoupat až na 16 stupňů," uvedl Petr Dvořák z ČHMÚ.

Během měsíce by se pak mělo ochlazovat, v posledních deseti listopadových dnech budou nejvyšší denní teploty dosahovat 3 až 9 stupňů.

Říjen teplotně průměrný

Říjnové teploty dosáhly svých průměrných hodnot. Průměrná měsíční teplota 8,1 °C je normálem pro ČR za období let 1971-2000.

Teplotně výrazně nadprůměrný byl začátek a konec měsíce, naopak relativně chladno bylo od 13. do 23. října. Slunce jsme na obloze viděli většinou o něco více, než bývá v říjnu obvyklé, 119 hodin slunečního svitu je 110% normálu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.