Téměř dva miliony korun dal miliardář Andrej Babiš za inzerci v novinách, v níž oznamuje vznik nového politického hnutí ANO 2011 (Akce nespokojených občanů). „Stálo mě to 1,8 milionu korun,“ sdělil týdeníku Ekonom.

Inzeráty se v pátek objevily mimo jiné v denících Mladá fronta Dnes, Sport, Aha, Blesk, v regionálních denících a  na řadě internetových serverů.

Příprava na politickou stranu?

Babišovo hnutí,  které si klade za cíl „vytvořit spravedlivější společnost, funkční a právní stát“ s důrazem na boj s korupcí, už podpořila řada význačných podnikatelů a manažerů.

logo kostka webMimo jiné Jiří Šimáně (Unimex), Radim Passer (Passerinvest), Jannis Samaras (Kofola), Oldřich Šlemr (Česká gumárenská), Martin Blaškovič (HTC Holding), Pavel Juříček (Brano) či Magdalena Souček (Ernst & Young) - tito podnikatelé jsou uvedeni na seznamu podporovatelů na internetových stránkách hnutí.

Babiš nevylučuje, že by se hnutí mohlo časem transformovat v novou politickou stranu, která se zúčastní parlamentních voleb v roce 2014.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.