Rozptylové podmínky se na některých místech Česka v noci na neděli zhoršily. Nejhůře je na tom Moravskoslezský kraj, kde na sedmi místech množství prachu překročilo 100 mikrogramů na metr krychlový.

Zhoršenou smogovou situaci zaznamenala také jižní Morava, střední Čechy, Královéhradecký a Pardubický kraj a také Praha. Předpověď meteorologů je ovšem příznivá.

V Moravskoslezském kraji jsou na tom nejhůře obyvatelé Bohumína a Věřňovic na Karvinsku, kde se naměřené hodnoty pohybují okolo 200 mikrogramů. Nad 100 mikrogramů je i na několika místech Ostravy, v Opavě a ve Studénce na Novojičínsku. Povolená hodnota je přitom 50 mikrogramů na metr krychlový.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.