Policejní inspekce zadržela o víkendu 13 lidí, mezi nimi i tři aktivní policisty z Českého Krumlova. Skupinu podezřívá z výroby a prodeje drog.

Inspektoři za asistence příslušníků Útvaru rychlého nasazení zatýkali nejen v jižních Čechách, ale také v Praze.

"Akce byla ukončena zadržením celkem třinácti osob, mezi nimiž byli tři policisté. Cílem bylo ochromit skupinu pachatelů, kteří se podíleli na nedovolené výrobě a distribuci omamných látek," informovala mluvčí inspekce Radka Sandorová. V cele předběžného zadržení skončilo devět lidí.

V hlavním městě měli policisté zasahovat i s pomocí policejního vrtulníku na střešním parkovišti obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni.

Tam zatkli jednoho kolegu spolu s civilistou. "Byli zadrženi bezprostředně po převzetí zálohy na prodej drog ve výši jednoho milionu korun," uvedla mluvčí. Policista podle ní při obchodu s drogami použil jako zástavu proti přijetí milionové zálohy služební zbraň.

Podle deníku Právo byli tři uvedení policisté z jednoho obvodního oddělení a spolupracovali se skupinou obchodující ve velkém s marihuanou, kterou gang nakupoval od různých dealerů a prodával dál.

 

Inspekce na případu pracovala od letošního dubna, podíleli se na tom i zahraniční policisté, Útvar rychlého nasazení, policejní letecká služba a krajské ředitelství jihočeské policie.

Související